Лукаку напомни за себе си, Челси с много ценен обрат

Лукаку напомни за себе си, Челси с много ценен обрат Снимка: Getty Images

Челси постигна важна победа с 3:1 в гостуването на Астън Вила на Боксинг дей, която позволи на отбора да съхрани дистанцията от 6 т. зад лидера в първенството Манчестър Сити.

"Сините" трябваше да правят пълен обрат, за да стигнат до успеха с два гола на Жоржиньо от дузпи и един на резервата Ромелу Лукаку.

Вила поведе в 28-ата минута след автогол на Рийс Джеймс, който отклони с глава във вратата си центриране на Мат Таргет.

Само няколко минути по-късно обаче гостите получиха дузпа и Жоржиньо изравни.

С началото на второто полувреме Лукаку беше пуснат в игра и му бяха нужни едва десетина минути, за да се разпише.

Белгиецът засече с глава центриране отляво на Хъдсън-Одой и така отбеляза първия си гол във Висшата лига от 106 дни насам.

В добавеното време Жоржиньо още веднъж беше точен от бялата точка, а дузпата беше спечелена от Лукаку.

Челси остава на трето място в класирането с 41 т., колкото има и вторият Ливърпул.

Играчите на Юрген Клоп обаче са с мач по-малко, тъй като днешният им двубой с Лийдс беше отложен.