Милан е кралят на Милано след голямо зрелище на "Сан Сиро"

Милан е кралят на Милано след голямо зрелище на "Сан Сиро" Снимка: Getty Images

Милан спечели с 3:2 срещу Интер спиращото дъха дерби на Милано от петия кръг на Серия "А".

Двата отбора оправдаха очакванията и предложиха страхотно шоу, в което Интер поведе, но допусна пълен обрат, а после до последно опитваше да измъкне точката.

Рафаел Леао и Оливие Жиру обаче решиха мача в полза на своя тим с головете си.

Марсело Брозович откри за "нерадзурите" в 21-вата минута, но 7 по-късно Леао изравни след грешка на Шкриняр.

Милан се радваше на силни минути в началото на второто полувреме и в 54-тата минута направи пълен обрат. Разписа се Оливие Жиру, който до момента беше направил няколко пропуска.

Леао записа асистенция за този гол, а само 6 минути по-късно двамата размениха ролите си и португалецът отбеляза второто си попадение.

Интер трябваше да догонва и смените на Симоне Индзаги дадоха резултат - Един Джеко върна отбора си в мача с точен удар за 2:3.

До края имаше достатъчно време, само че Интер пропусна няколко положения, а Майк Менян беше на ниво на вратата си.

Рафаел Леао пък пропусна да направи хеттрик, но Милан се поздрави с победата и поне временно оглави класирането в калчото.

"Росонерите" водят с 11 т. пред Аталанта и Рома с по 10 и мач по-малко.

Интер остава с 9 т., колкото има и Ювентус след днешното равенство 1:1 срещу Фиорентина.