Милан се провали на "Сан Сиро" и изхвърча от Купата на Италия

Милан се провали на "Сан Сиро" и изхвърча от Купата на Италия Снимка: Getty Images

Милан отпадна от Купата на Италия на четвъртфиналната фаза, след като беше победен с 2:1 от Аталанта на "Сан Сиро".

На свой терен миланският гранд разочарова и допусна обрат, като за втори път през сезона отстъпи на Аталанта.

Двата тима си размениха по един гол в самия край на първото полувреме.

Първо Рафаел Леао изведе Милан напред от воле, а само след две минути Копмайнерс изравни с нисък удар.

В 58-ата минута Аталанта постигна пълен обрат. Хименес направи дузпа срещу Миранчук и от бялата точка Копмайнерс отбеляза второто си попадение.

До края Милан опита да изравни чрез удари на Пулишич и Муса, които бяха спасени от Карнезеки.

Накрая домакините поискаха и дузпа за игра с ръка, но претенциите им не бяха уважени.

Аталанта се присъедини към Лацио и Фиорентина на полуфиналната фаза, а в четвъртък ще бъде излъчен и последният полуфиналист в мача между Ювентус и Фрозиноне.