Дузпа донесе нова победа на Лацио в голямото дерби

Дузпа донесе нова победа на Лацио в голямото дерби Снимка: Getty Images

Лацио спечели голямото дерби срещу Рома с 1:0 и отстрани градския съперник на четвъртфиналите за Купата на Италия.

Дузпа, отбелязана от Матия Дзакани в началото на второто полувреме, реши сблъсъка и донесе нова победа на "небесносините" в дербито.

Първата част беше равностойна и двата отбора играеха много предпазливо, стремейки се да не допускат сериозни грешки.

Скоро след почивката Лацио създаде сериозно положение, но ударът с глава на Весино беше спасен. При последвалия корнер Хуйсен изрита Кастеянос и след намесата на ВАР беше отсъдена дузпата, превърната в гол от Дзакани.

Оттам нататък Рома показа твърде малко в предни позиции, за да обърне развоя.

Жозе Моуриньо пусна в игра Ел Шараауи, Андреа Белоти, Лоренцо Пелегрини и Сардар Азмун, но атакуващите му футболисти нямаха идеи какво да правят срещу защитата на Лацио.

"Орлите" пък от своя страна минаха в глуха защита с 11 души зад топката.

Едва в 87-ата минута Рома стигна до по-сериозно положение, но Мандас спаси удара на Белоти и после не позволи на Пелегрини да направи добавка.

В добавеното време се стигна до типичното за такива мачове спречкване между играчите, а резервата Педро си изкара два бързи жълти картона и беше изгонен.

Рома обаче нямаше кога да се възползва от численото си преимущество и отпадна от турнира.

Лацио вече има три победи над "вълците" с този резултат от началото на миналия сезон досега. В този период тимът няма загуба срещу състава на Моуриньо.