Мората прати Испания в Катар в директен сблъсък с Швеция

Мората прати Испания в Катар в директен сблъсък с Швеция Снимка: Getty Images

Отборът на Испания завърши като лидер на своята Група В в световните квалификации за Мондиал 2022 след победа с минималното 1:0 над Швеция, която остана втора.

Единственото попадение в срещата отбеляза появилият се като резерва през втората част Алваро Мората четири минути преди края на редовното време.

Победата подпечата първото място и визата за Катар 2022 на "ла фурия" с актив от 19 точки, докато шведите ще трябва да играят баражи, оставайки на четири зад тях.

За плейофната фаза се класират всичките десет отбора, завършили на второ място в групите си. Към тях се прибавят два отбора от Лигата на нациите, като тези 12 състава ще бъдат разделени в три потока от по 4 тима, където ще се играят полуфинали и финали. Крайните три победителя от тези потоци ще се класират за Световното първенство.

Трети в групата останаха гърците, които в последния си мач завършиха наравно 1:1 с последния Косово и финишираха с десет точки. Четвъртият Грузия остана със седем, а Косово - с пет.