Наполи пак постави Милан под напрежение

Наполи пак постави Милан под напрежение Снимка: Getty Images

Наполи се изравни по точки с лидера Милан - по 66, преди мача на "росонерите" с Болоня в понеделник. Тимът на Лучано Спалети взе важното си гостуване на Аталанта с 3:1.

Лоренцо Инсинье и Матео Политано дадоха аванс на гостите с голове през първата част, докато след почивката Аталанта се активизира и тръгна да търси изравняването.

В 58-ата минута Маартин де Роон намали, възползвайки се от страхотно центриране на Миранчук и с глава матира Давид Оспина.

Силите на домакините обаче не стигнаха за нищо повече, а в 81-вата Елиф Елмас сложи точка на спора, завършвайки бърза контра на "сините".

В класирането Наполи и Милан са с равни точки, но шампионът Интер е трети с два мача по-малко от южняците и с един по-малко от "росонерите". "Нерадзурите" имат 60 точки, а късно в неделя им предстои дербито с Ювентус в Торино.