Нова победа за Тотнъм, "шпорите" увеличиха аванса си на върха

Нова победа за Тотнъм, "шпорите" увеличиха аванса си на върха Снимка: Getty Images

Тотнъм продължава с феноменалното си представяне от началото на сезона.

Тимът на Анджелос Постекоглу победи Кристъл Палас като гост с 2:1 в първия мач от 10-ия кръг на Висшата лига и увеличи аванса си на върха в класирането.

Автогол на Джоъл Уорд и попадение на Хьон-Мин Сон в началото на втората част решиха изхода на срещата в полза на "шпорите".

Това е осми гол за корееца в десетия му мач от началото на кампанията в Премиършип.

В добавеното време Джордан Аю оформи крайното 1:2, въпреки че няколко минути попадението се проверяваше с ВАР, а нападателят на домакините си помогна с ръка при овладяването на топката преди гола.

Тотнъм събра 26 точки на върха, с пет повече от преследвачите Ман Сити и Арсенал.

"Топчиите" приемат Шефилд Юнайтед в събота, а в неделя Сити гостува на "Олд Трафорд" за дербито на Манчестър.

Палас остава на 11-ата позиция с 12 пункта.