От герой до грешник: Златан провали Милан, Интер спечели драмата за Купата

От герой до грешник: Златан провали Милан, Интер спечели драмата за Купата Снимка: Getty Images

Интер постигна драматична победа с 2:1 над Милан в Дерби дела Мадонина от четвъртфиналите за Купата на Италия.

Играчите на Антонио Конте направиха пълен обрат и с победен гол на пренебрегвания Кристиан Ериксен в 97-ата минута отстраниха градския съперник от турнира.

Лидерът на Милан Златан Ибрахимович пък се превърна от герой в грешник, след като първо откри резултата, а после беше изгонен и с човек по-малко "росонерите" не успяха да удържат поне до продължения.

Ибра вкара в 31-ата минута с отлично насочен удар по земя, който се удари в дясната греда и влетя в мрежата. Преди това Ромелу Лукаку имаше добър шанс за Интер, но Татарушану спаси с крак изстрела му.

В цели три случая през първата част "нерадзурите" имаха претенции за дузпа заради игра с ръка, но реакцията от съдиите нямаше.

В края на частта Ибрахимович и Лукаку влязоха в свада, при която опряха главите си, но се разминаха само с жълти картони. Скандалът продължи и когато Паоло Валери даде край на полувремето, а бесният Лукаку едва беше удържан от щаба на Интер да не налети на Ибра.

В 58-ата минута Златан извърши глупаво нарушение срещу Коларов и беше изгонен с втори жълт картон, а Милан трябваше да пази резултата с 10 души.

В 70-ата минута Интер най-сетне получи дузпа за нарушение срещу Николо Барела, а Валери изгледа повторение на ситуацията, за да се убеди, че е имало контакт при шпагата срещу Барела.

Лукаку стреля рисковано от бялата точка, но гредата му помогна и резултатът беше изравнен - 1:1.

4 минути по-късно се стигна до куриозната ситуация главният съдия да се контузи.

Паоло Валери трябваше да бъде заменен от асистента си, което доведе до голямо забавяне и до 10 минути продължение на редовното време.

Интер натискаше до последно, но Милан успяваше да удържи.

Така се стигна до 97-ата минута, когато резервата Кристиан Ериксен показа специалитета си и от пряк свободен удар не остави шансове на Татарушану - 2:1.

В следващия кръг "нерадзурите" може да се изправят срещу Ювентус, ако Юве надделее над СПАЛ утре вечер.