Поредна издънка извади Франция от битката за трофея

Поредна издънка извади Франция от битката за трофея Снимка: Getty Images

Франция записа поредна издънка в Лигата на нациите и загуби с 0:1 от Хърватия на "Стад дьо Франс".

Ранен гол на Лука Модрич от дузпа донесе историческа първа победа за хърватите като гости на Франция, а отборът на Дидие Дешан остава без победа в турнира и загуби шансове да се бори за първото място в своята група 1 от Лига "А".

Дешан беше заложил на звездите Килиан Мбапе и Карим Бензема от първата минута, но играта на отбора не се получаваше.

Още в 4-тата минута гостите получиха малко пресилена дузпа за нарушение на Конате срещу Будимир.

ВАР не промени решението на съдията и Лука Модрич се разписа от бялата точка, макар че Манян отклони удара му.

Франция опита да отговори, а Мбапе носеше опасност за противника, но като цяло хърватите се справяха добре с контрола върху мача и продължаваха на свой ред да атакуват.

Двете смени на Дидие Дешан още на почивката така и не дадоха резултат, макар че натискът на "петлите" се засили.

Най-опасно за гостите стана в последната минута на добавеното време, когато Шутало за малко да си отбележи автогол, но Ивушич спаси.

Загубата означава, че Франция остава на последното място в групата с 2 т. и вече няма как да се бори за трофея в турнира, след като го спечели през 2021-ва.

Начело е Дания с 9 т. пред Хърватия със 7 и Австрия с 4.