Повече от година по-късно - Неймар се завърна в игра

Бразилската суперзвезда Неймар се контузи на 19 октомври 2023-та, а година и два дни по-късно отново бе на терена.

Нападателят претърпя поредна контузия на коляното, която доведе до операция и не се знаеше дали изобщо ще играе отново.

Но Неймар вече е възстановен и влезе като резерва при успеха на Ал Хилал над Ал Аин с 5:4 при гостуването си на стадион "Тахнун бин Мохамед" в Обединените Арабски Емирства в мач от третия кръг на азиатската Шампионска лига.

Той се появи на терена 13 минути преди края на редовното време, а малко след това тимът му остана с човек по-малко заради червен картон. Съдията пък даде още 13 минути продължение на двубоя, така че общо Неймар бе в игра почти половин час.

С победата Ал Хилал се изкачи до върха в Западната група в Шампионската лига на Азия с актив от 9 точки, докато Ал Аин е 11-и със само точка.

Задоволи любопитството си по най-удобния начин - абонирай се за седмичния ни бюлетин с най-интересените статии.
Тагове: неймар, ал хилал