Реал Мадрид развя бялото знаме в Ла Лига, рискува и второто място

Реал Мадрид развя бялото знаме в Ла Лига, рискува и второто място Снимка: Getty Images

Реал Мадрид допусна нов срив в испанското първенство и загуби с 0:2 гостуването на Реал Сосиедад от 33-тия кръг.

Без основни фигури като Карим Бензема, Винисиус и Лука Модрич, мадридчани нямаха съпротивителни сили срещу противника, който с победата почти си гарантира място в топ 4 на шампионата.

Първото положение беше на сметката на мадридския гранд - Едер Милитао засече с глава след корнер и затрудни Ремиро.

После обаче Сосиедад беше по-добрият отбор на терена и пропусна няколко сериозни положения.

Субименди направи невероятен пропуск на метър от празната врата и прати топката в гредата. После Тибо Куртоа спаси с крак изстрел на Давид Силва.

В 25-ата минута Оярсабал беше препънат от Милитао в пеналта, но съдията не отсъди чистата дузпа, а и ВАР не разгледа положението.

През втората част обаче нямаше какво да спаси Реал Мадрид и мачът бързо се превърна в кошмар за Кралския клуб.

Още в 47-ата минута Милитао допусна поредната си ужасна грешка напоследък и едно негово нескопосано подаване към Куртоа се превърна в идеален извеждащ пас за Такефуса Кубо.

Японецът без проблеми се разписа на празна врата за 1:0.

В 60-ата минута пък Дани Карвахал си позволи много грубо влизане и беше изгонен с втори жълт картон.

В 85-ата минута домакините решиха всичко с втори гол във вратата на съперника. Андер Баренечеа навлезе необезпокояван в наказателното поле и завърши в близкия ъгъл на Куртоа за 2:0.

Реал Мадрид вече изостава на цели 14 точки от лидера Барселона и съвсем се предаде в преследването на бъдещия шампион.

Играчите на Анчелоти даже могат да загубят и второто място, защото третият Атлетико Мадрид е само с 2 т. зад тях и е с мач по-малко.