Барса продължава със сухите мрежи и минималните победи

Барса продължава със сухите мрежи и минималните победи Снимка: Getty Images

Барселона продължи да се движи по план към титлата на Испания с нова суха мрежа и минимална победа - 1:0 над Осасуна на "Камп Ноу".

Жорди Алба отбеляза единствения гол в мача, в който още веднъж през тази кампания каталунците победиха без да покажат най-доброто от себе си.

Още в 27-ата минута Осасуна остана с човек по-малко, тъй като Хорхе Ерандо беше изгонен за нарушение като последен в защитата.

Численият превес не направи мача по-лесен за домакините, които бяха пасивни в голяма част от времето и не успяваха да пробият защитата на съперника.

През втората част положенията за Барселона зачестиха, а в 85-ата минута падна и голът.

Алба насочи много добре към близкия ъгъл и Айтор Фернандес не успя да се справи - 1:0.

Поне временно каталунците поведоха с цели 14 т. на втория в класирането Реал Мадрид, а шампионският трофей вече е само въпрос на време.