Рома би в дербито за първи път от три години

Рома би в дербито за първи път от три години Снимка: Getty Images

Рома победи Лацио с 2:0, като бе категорично по-добрият отбор на терена и заслужено спечели дербито на Вечния град.

Двата гола на "Олимпико" паднаха в края на двете полувремена, въпреки че "вълците" държаха инициативата в почти целия двубой.

Хенрик Мхитарян откри резултата в 42-рата минута след прекрасна работа на Един Джеко. Босненецът пое топката в наказателното поле, успя да я запази покрай аутлинията и да центрира към непокрития Мхитарян, който с атрактивно изпълнение я прати в мрежата.

Крайното 2:0 оформи Педро в 78-ата със страхотен удар отдалече. В самия край "орлите" останаха и с човек по-малко на терена, след като Франческо Ачерби бе изгонен за два жълти картона.

Загубата и на теория остави Лацио извън зона "Шампионска лига".

Победата е първа за "вълците" в дербито от началото на сезон 2018/19. Въпреки успеха Рома остава на седмото място с 61 точки, с шест по-малко от шестия Лацио.