Рома и Юве си размениха по един и една греда, но не излъчиха победител

Рома и Юве си размениха по един и една греда, но не излъчиха победител Снимка: Getty Images

Рома и Ювентус направиха здраво дерби в италианската столица, завършвайки наравно 1:1 в двуостър мач, който предложи доста положения и пред двете врати.

Ромелу Лукаку вкара в 15-ата минута за Рома, а в 31-вата Бремер с глава изравни.

Двата отбора си размениха и по една греда - в 11-ата удар с глава на Расмус Кристенсен кацна върху напречната греда на Шчесни, а в началото на второто полувреме добра атака на Юве завърши с диагонален шут на Киеза, който срещна левия страничен стълб на Свилар.

Стражът на Рома направи пет-шест важни спасявания, за да може римляните да удържат точката.

В добавеното време Тами Ейбрахам можеше да открадне победата за домакините, но излязъл на добра позиция, бе спрян от Шчесни, който бързо скъси дистанцията и не позволи на англичанина да прати топката в мрежата.

Равенството бе четвърто поред за "бианконерите" в Серия "А" и втори за тима на Де Роси.

Юве остава трети с 66 точки, на две пред четвъртия Болоня. Рома е пети с 60. Аталанта е с три по-малко, но има и два мача по-малко от "вълците".