Рома се настани комфортно на третото място с класическа победа

Рома се настани комфортно на третото място с класическа победа Снимка: Getty Images

Рома отнесе с 3:0 Удинезе на "Олимпико" и се настани стабилно на третата позиция в Серия "А".

В мач, в който и двата тима пропуснаха по една дузпа, "вълците" използваха умело своите моменти, за да вземат трите точки по категоричен начин.

Тимът на Жозе Моуриньо получи дузпа в 35-ата минута заради игра с ръка на Роберто Перейра.

Ударът на Брайън Кристанте от 11-те метра отиде в гредата, но Едоардо Бове стигна най-бързо до топката и направи добавка за 1:0.

В 55-ата минута капитанът Лоренцо Пелегрини вкара втория гол за Рома, след като беше изведен от Белоти.

После Удинезе пропусна своята голяма възможност да се върне в мача. Игра с ръка на Манчини доведе до дузпа за гостите, но Перейра не стреля добре и Руи Патрисио спаси.

В добавеното време влезлият като резерва Тами Ейбрахам напомни за себе си с гол с глава за 3:0.

Рома събра 56 т. и води с 3 на четвъртия в класирането Милан и с 5 на петия Интер.

Шансовете на "вълците" за топ 4 изглеждат отлични при оставащи 8 мача до края на сезона.