Ювентус загуби безславно и се отдалечи от топ 6

Ювентус загуби безславно и се отдалечи от топ 6 Снимка: Getty Images

Сасуоло удари Ювентус с 1:0 у дома в Серия "А", възползвайки се от инертната игра на "бианконерите".

За пръв път от 18 месеца Юве записа две поредни загуби в първенството и така се отдалечи от топ 6 в класирането и от местата, даващи право на участие в евротурнирите.

Масимилиано Алегри не пусна най-силния си състав и запази основни фигури за реванша срещу Спортинг от Лига Европа идната седмица, което донякъде обяснява представянето на отбора му.

Скучното първото полувреме не предложи никакви положения пред двете врати, но след почивката темпото се покачи.

Сасуоло се активизира, създаде няколко положения и в 64-тата минута отбеляза класен гол.

Грегоар Дефрел успя да си спре една отклонена топка с гръб към вратата, да се завърти и да стреля силно за 1:0.

Юве най-после се събуди и също започна да създава опасности, но импулсът не продължи дълго.

Безидейната игра на "Старата госпожа" логично не доведе до промяна в резултата и Ювентус остава седми в таблицата с 44 т.

Грандът все още се надява да му бъдат върнати отнетите 15 точки, за да може да влезе в топ 4 и в зона "Шампионска лига".