С ранен гол и много треперене Юнайтед се класира напред за ФА Къп

С ранен гол и много треперене Юнайтед се класира напред за ФА Къп Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртия кръг на Купата на Англия след трудна победа с 1:0 над Астън Вила на "Олд Трафорд".

Скот Мактоминей отбеляза победния гол още в 8-ата минута с глава след центриране на Фред и това се оказа достатъчно, за да продължи отборът му напред.

Юнайтед обаче изигра поредния си мач, в който никак не впечатли, а Вила създаде няколко чисти положения и мениджърът Стивън Джерард има защо да съжалява, че бирмингамци не стигнаха до нещо повече в мача.

В 30-ата минута Оли Уоткинс нацели гредата след грешка на Линдельоф.

В началото на втората част пък два гола на Астън Вила бяха отменени с ВАР заради засади.

В 67-ата минута Давид де Хеа трябваше да спасява силен шут на Мати Каш.

Ралф Рангник беше оставил Кристиано Роналдо извън състава и в негово отсъствие Единсон Кавани водеше атаката.

Юнайтед също стигна до някои добри положения, но не извлече максимума от тях.

Въпреки това "червените дяволи" продължават напред в турнира и в следващия кръг ще срещнат втородивизионния Мидълзбро.