Сити постави Арсенал под напрежение, Холанд с нови два

Шампионът Манчестър Сити записа комфортна победа с 4:1 при гостуването си на последния в класирането на Висшата лига Саутхемптън.

Така "гражданите" прехвърлиха напрежението в лагера на Арсенал. За едно денонощие двата отбора изравниха мачовете си - по 29. Но утре "топчиите" отново ще имат с един повече, след като изиграят дербито с Ливърпул на "Анфийлд" от 18:30 часа наше време.

Сити не срещна особени проблеми на "Сейнт Мерис" срещу закъсалите "светци" и можеше да вземе още по-убедителна победа.

Нови два гола на сметката си прибави головата машина на шампионите Ерлинг Холанд.

Малко преди почивката той даде аванс на Сити с глава след асистенция на Де Бройне.

В 58-ата минута белгиецът добави още едно завършващо подаване, след като видя спринта на Грийлиш и го изведе добре отляво. Базуну изби първоначалния удар на английския национал, но след това Грийлиш сам направи добавката за 0:2.

В 68-ата минута Холанд направи 0:3, след като по акробатичен начин, с гръб към вратата, засече центриране на Грийлиш. Веднага след това Гуадиола замени норвежеца с Алварес, който оформи крайния резултат четвърт час преди края.

Малко преди това Секу Мара отбеляза почетното попадение за домакините.