Скандалният рефер не бил пиян, а слънчасал. Приели го в болница

Новината за неадекватното поведение на съдията Джани Сиказве от Замбия в двубоя от турнира за Купата на Африка между Тунис и Мали в сряда обиколи света.

През второто полувреме реферът отсъди две дузпи - по една за двата отбора, след което свири изненадващо край на мача още в 85-ата минута.

Последваха бурни протести от страна на тунизийците и двубоят беше подновен. Но въпреки забавянето, използването на ВАР и многото накъсвания на играта, Сиказве не даде никакво продължение. Даже свири втория край 12-13 секунди преди изтичането на 90-те минути.

В социалните мрежи се появиха какви ли не догадки за скандалното поведение на рефера. Мнозина подозираха, че е бил под въздействието на алкохол.

Оказа се обаче, че най-вероятно реферът е получил топлинен удар, а френското издание L'Équipe съобщава, че замбиецът е бил откаран в болница след двубоя. В досието на съдията има тъмни петна и от миналото. През 2018-а е наказван за корупция заради скандално протекъл под ръководството му мач от африканската Шампионска лига.