Спорен гол на "Емирейтс" и болезнен провал за Арсенал в битката за титлата

Спорен гол на "Емирейтс" и болезнен провал за Арсенал в битката за титлата Снимка: Getty Images

Арсенал изгуби ценни точки в борбата за титлата след разочароващо поражение с 0:2 в лондонския сблъсък с Уест Хем.

На "Емирейтс" тимът на Микел Артета нямаше ден и допусна много спорен първи гол, а после така и не успя да се разпише при многобройните си атаки.

До спорния момент се стигна в 13-тата минута, когато Джаръд Боуен достигна една топка на аутлинията и я отклони към Томаш Сучек, който разстреля вратата на Рая.

Изглеждаше, че топката е излязла преди паса на Боуен и ВАР дълго разглеждаше ситуацията. Не се намери обаче достатъчно ясна гледна точка, която да потвърди, че кълбото е извън очертанията с целия си обем - и затова попадението беше признато.

До почивката домакините пропуснаха няколко възможности да изравнят, а Букайо Сака уцели гредата с удар в близкия ъгъл.

В 55-ата минута Арсенал съвсем изпусна мача, а Уест Хем покачи на 2:0 след ъглов удар и гол с глава на Константинос Мавропанос.

Последваха пропуски на Габриел Жезус и Леандро Тросар, а "чуковете" някак се справяха в защита и Алфонс Ареола спасяваше всичко.

Натискът на "артилеристите" продължи до самия край, но така и не даде резултат.

В 95-ата минута Деклан Райс направи дузпа, но Саид Бенрама я пропусна и с това срещата завърши.

В другия мач от Премиър лийг, който се изигра днес, Тотнъм загуби с 2:4 гостуването си на Брайтън.

Така след 19 кръга Ливърпул остава начело в класирането с 42 точки пред Арсенал с 40 и Астън Вила с 39.

Шампионът Манчестър Сити е с 37, но и с мач по-малко.