Тотнъм се издъни след 50 мин. с човек повече, Уест Хем громи в дербито

Тотнъм игра над 50 минути с човек повече, но стигна само до точка при гостуването си на Саутхемптън от празничната програма на Висшата лига - 1:1.

Попадението за тима на Антонио Конте отбеляза Хари Кейн от дузпа в 41-вата минута. Малко преди това "светците" бяха останали в намален състав.

Салису бе изгонен за втори жълт картон. След почивката два гола на "шпорите" бяха отменени и така лондончани пропуснаха шанса да се доближат само на три точки от четвъртото място.

Иначе Джеймс Уорд-Праус бе открил резултата за Саутхемптън в 25-ата минута.

Уест Хем се върна на победния път след поредица от слаби резултати - 4:1 при гостуването си на Уотфорд в лондонското дерби. "Стършелите" поведоха рано, след като още в четвъртата минута Еманюел Денис откри резултата. С попадения на Томаш Сучек и Саид Банрама гостите стигнаха до пълен обрат в 29-ата минута. След почивката капитанът Марк Нобъл се разписа от дузпа, а в самия край резервата Никола Влашич оформи крайния резултат.

Кристъл Палас утежни още повече положението на Норич - 3:0 у дома. "Канарчетата" почти сигурно от следващия сезон се завръщат в Чемпиъншип.