Тотнъм се разигра едва в последните минути за Купата

Тотнъм се разигра едва в последните минути за Купата Снимка: Getty Images

Тотнъм се разигра едва в последните минути, за да спечели с 4:1 гостуването на втородивизионния Уикъмб за ФА Къп.

До 86-ата минута резултатът беше 1:1, но след редица пропуски Хари Уинкс отбеляза за 2:1, а съпротивата на домакините рухна и до края Танги Ндомбеле вкара още два гола, за да направи успеха на Тотнъм убедителен.

Иначе Уикъмб успя да открие чрез Фред Ониедимна в 25-ата минута. Гарет Бейл изравни в самия край на първата част, но като цяло Жозе Моуриньо за пореден път няма много причини да е доволен от резервите си, на които заложи в срещата.

През втората част в игра се появиха няколко от титулярите, сред които Хари Кейн и Хюн-Мин Сон, и те помогнаха за успеха.

Спърс се класираха за осминафиналите, където ще имат далеч по-тежко изпитание като гости на Евертън, а мачът е на 10 февруари.

Следващият двубой на тима този четвъртък също е дерби - домакинство на Ливърпул в първенството.