Тотнъм си играе с титлата! Спря и Ливърпул, но "червените" пак излязоха първи

Тотнъм си играе с титлата! Спря и Ливърпул, но "червените" пак излязоха първи Снимка: Getty Images

Тотнъм отново го направи! След като на два пъти победи Манчестър Сити, сега записа и второ поредно равенство срещу Ливърпул този сезон. Така "шпорите" взеха общо осем точки от възможни 12 срещу двата свирепи съперника за титлата.

След зрелищното 2:2 в Лондон "шпорите" взеха нова точка от Ливърпул и на техния "Анфийлд" след равенство 1:1, като по този начин сложи пръчка в спиците на колелото на мърсисайдци в похода им към титлата и куадрупъла.

В 56-ата минута Хьон-Мин Сон даде аванс на гостите, завършвайки добра триходова атака. Сесеньон получи добра топка отляво зад отбраната на Ливърпул, успоредно с него спринтира и кореецът, Сесеньон го видя и му поднесе топката на позиция, от която нямаше как да сгрешки.

Ливърпул веднага реагира. Юрген Клоп пусна на терена Костас Цимикас на мястото на Анди Робъртсън и Диого Жора за Джордан Хендерсън. "Червените" започнаха да нижат атака след атака пред вратата на Лорис, но трудно стигаха до чисти положения.

Но в 74-тата минута късметът се усмихна на домакините. С две поредни фалшиви замахвания Луис Диас си отвори място за изстрел, ударът му от дъгата фронтално срещу вратата рикошира в крак на играч на Тотнъм, прати Лорис в грешния ъгъл и по този начин Ливърпул изравни.

В последните минути и двата тима има шансове да вземат пълния актив от трите точки, но не успяха да оползотворят положенията си.

Въпреки равенството Ливърпул излезе начело в класирането с равни точки с Манчестър Сити - по 83, но тимът на Клоп има по-добра голова разлика с един гол от тази на "гражданите", които в неделя приемат Нюкасъл.

Тотнъм пък вече има 62 точки на петата позиция, на две от четвъртия Арсенал и с мач по-малко.