Три дузпи избутаха Реал до успех във Виго

Три дузпи избутаха Реал до успех във Виго Снимка: Getty Images

Цели три дузпи бяха нужни на Реал Мадрид, за да стигне до труден успех с 2:1 като гост на Селта Виго.

Карим Бензема вкара два пъти и пропусна веднъж от бялата точка, за да изстреля "белите" на 12 т. пред втория в класирането Севиля.

Първият наказателен удар беше реализиран в 19-ата минута, а после изравнителен гол на домакините беше отменен с ВАР заради много тънка засада на Яго Аспас.

Нолито изравни за Селта в началото на втората част и после реферът стана главен герой в двубоя, като отсъди две лековати дузпи в полза на гостите.

В първия случай Дитуро спаси удара на Бензема, но 6 минути по-късно голмайсторът беше безпогрешен и донесе победата.

Реал е почти сигурен шампион 8 мача преди края на първенството и води с 69 т. пред Севиля с 57.

Андалусийците все пак имат и мач по-малко.