Убийствен обрат, гол на Суарес и Атлетико е на крачка от голямата мечта

Убийствен обрат, гол на Суарес и Атлетико е на крачка от голямата мечта Снимка: Getty Images

Атлетико Мадрид е на 3 т. от титлата в Ла Лига благодарение на късен обрат и драматична победа с 2:1 над Осасуна у дома.

Успехът означава, че Атлети трябва само да победи опашкаря Валядолид в последния кръг на 23 май, за да стане шампион на Испания.

А до последно нещата се развиваха кошмарно за тима тази вечер. До 82-рата минута Осасуна водеше с 1:0 с гол на Будимир с глава, а основният преследвач Реал Мадрид имаше преднина от 1:0 срещу Атлетик Билбао.

Тогава обаче Ренан Лоди изравни за Атлетико след извеждащ пас на Жоао Феликс и "дюшекчиите" повярваха в обрата.

В 88-ата минута Яник Ферейра Караско центрира по земя отдясно и Луис Суарес се превърна в герой за тима си с победния гол за успеха.

Реал удържа победата в Билбао и остава на 2 т. зад градския съперник, като ще очаква грешка от Атлетико в последния кръг.

Барселона пък съвсем отпадна от борбата за първото място след поредна издънка напоследък - загуба с 1:2 от Селта на "Камп Ноу".

Барса поведе с гол с глава на Лео Меси, но допусна пълен обрат с две попадения на Санти Мина. Второто от тях падна в самия край, а малко преди това Клеман Ленгле беше изгонен с два жълти картона.

В класирането Атлетико Мадрид е лидер с 83 т. пред Реал с 81 и Барса със 76.