Велико шоу на "Гудисън"! 9 гола между Евертън и Тотнъм

Велико шоу на "Гудисън"! 9 гола между Евертън и Тотнъм Снимка: Getty Images

Евертън сломи Тотнъм с 5:4 след продължения в спиращ дъха голов трилър на "Гудисън Парк".

Двубоят от осминафиналната фаза на ФА Къп премина през много емоции и обрати, а домакините повеждаха на няколко пъти, докато Тотнъм до последно отказваше да се предаде.

Давинсон Санчес откри за гостите в самото начало, но още преди почивката резултатът стана 3:1 за Евертън с попадения на Доминик Калвърт-Люин, Ричарлисон и Гилфи Сигурдсон от дузпа.

В самия край на полувремето Ерик Ламела намали за Тотнъм и остави мача отворен за вторите 45 минути.

След почивката Давинсон Санчес се разписа още веднъж за 3:3, но после и Ричарлисон вкара втория си гол и Евертън отново поведе.

Появилият се като резерва Хари Кейн изравни с глава в 83-тата минута и вкара мача в продължения.

Така се стигна до решителния момент в 97-ата минута, когато Сигурдсон хвърли един пас зад защитата, а Бернард с удар от въздуха по диагонала донесе окончателния успех на своите.

По-рано днес за четвърфиналите на турнира се класира и Манчестър Сити след успех с 3:1 в гостуването на Суонзи.