Ясно е наказанието на Роналдо за своеволието срещу Тотнъм

Ясно е наказанието на Роналдо за своеволието срещу Тотнъм Снимка: Getty Images

Кристиано Роналдо беше изваден от групата за мача на Манчестър Юнайтед срещу Челси в събота.

Това е наказанието за суперзвездата, след като той демонстративно напусна скамейката на отбора си преди края на двубоя срещу Тотнъм в сряда вечерта.

От клуба официално съобщиха, че португалецът няма да е в групата, която ще пътува за гостуването на лондончани.

"Кристиано няма да е в състава на Манчестър Юнайтед в съботния мач срещу Челси. Останалият състав е изцяло фокусиран върху подготовката си за тази среща", написаха от "Олд Трафорд".

Това е дисциплинарната мярка, която е решил да приложи мениджърът Ерик тен Хаг след непрофесионалната постъпка на 37-годишния Роналдо.

Юнайтед водеше с 2:0 и беше на няколко минути от победата срещу Спърс, когато португалецът разбра, че ще остане неизползвана резерва и се прибра към тунела без да догледа мача.

Впоследствие Тен Хаг обеща, че ще се занимае с казуса на следващия ден.

"Видях, но не съм говорил с него. Ще се разправям с това утре, не днес. Сега ще празнуваме победата", каза нидерландецът веднага след победата.

За втори път този сезон Кристиано си тръгва от мач на Юнайтед преди последния съдийски сигнал.

CR7 постъпи по същия начин, когато беше сменен на почивката в предсезонната контрола срещу Райо Валекано. Тогава той все още си търсеше нов отбор, но не успя да си намери и му се наложи да остане на "Олд Трафорд".