Юнайтед изравни Нюкасъл след класика на "Олд Трафорд"

Юнайтед изравни Нюкасъл след класика на "Олд Трафорд" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед записа четвърта поредна победа във Висшата лига след 3:0 над Борнемут у дома и се изравни по точки с третия Нюкасъл.

По-рано тази вечер "свраките" направиха 0:0 като гост на лидера Арсенал.

"Червените дяволи" тотално доминираха над противника и не изпитаха никакви трудности при спечелването на трите точки.

Каземиро изведе домакините напред в резултата в 23-тата минута, засичайки прекрасно центриране на Кристиан Ериксен от фаул. В началото на втората част Люк Шоу удвои след асистенция на влезлия като резерва на мястото на контузения Ван де Беек Гарначо.

Малко по-късно хубав удар на аржентинеца срещна страничната греда.

Четири минути преди края Маркъс Рашфорд оформи крайното 3:0 със седмия си гол в първенството този сезон. Шоу изпрати страхотна дълга диагонална топка към Бруно Фернандеш, той с едно докосване я пусна успоредно на голлинията, където Рашфорд от няколко метра не сбърка.

За запазената суха мрежа голяма заслужа отново имаше Давид де Хеа, който на няколко пъти трябваше да се намесва и го направи по безупречен начин. Испанецът имаше и малко късмет в края, когато едно центриране на Дембеле се завъртя повече като удар, изненада Де Хеа и кацна върху напречната му греда.

С победата Юнайтед има вече 35 точки, колкото има и третия Нюкасъл, но "свраките" са с по-добра голова разлика. Така "червените дяволи" остават четвърти, но имат да изиграят мач повече от тима на Еди Хау.

Борнемут остава 15-и с 16 пункта, на само два над опасната зона.