Юнайтед постави рекорд по дузпи и се класира за Шампионската лига

Юнайтед постави рекорд по дузпи и се класира за Шампионската лига Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед победи Лестър с 2:0 като гост в последния кръг от Висшата лига и завърши на трето място в крайното класиране.

Така играчите на Оле Гунар Солскяер изпълниха целта си и ще играят в Шампионската лига през следващия сезон.

Мястото си в топ 4 запази и Челси, който победи с 2:0 Уулвърхемптън и завърши четвърти, като отстъпи на "червените дяволи" само по голова разлика.

На "Кинг Пауър" в Лестър до почивката и двата отбора направиха по няколко добри атаки, а Давид де Хеа се отчете с важно спасяване.

През втората част Джейми Варди засече с глава центриране от фаул, но уцели гредата.

Големият момент за гостите дойде в 68-ата минута, когато Антони Марсиал получи извеждащ пас и се готвеше да стреля, когато беше препънат едновременно от Уес Морган и Джони Евънс.

Отсъдената дузпа беше под №14 за "червените дяволи" този сезон, което е рекорд във Висшата лига.

Бруно Фернандеш я реализира в типичния си хладнокръвен стил и Юнайтед поведе.

Вторият гол падна дълбоко в добавеното време, когато се разписа резервата Джеси Лингард след голяма грешка на вратаря Каспер Шмайхел. Малко преди това, също в продължението на мача, Евънс получи директен червен картон за много грубо влизане.

По същото време Челси си свърши работата срещу Уулвърхемптън без големи перипетии.

"Сините" нанесоха удара си в добавеното време на първата част, когато светкавично дръпнаха с два гола.

Първо Мейсън Маунт отбеляза от фаул, а малко по-късно Оливие Жиру се възползва от извеждащ пас, преодоля вратаря и изпревари бранител, за да покачи на 2:0.

Шампионът Ливърпул направи пълен обрат като гост на Нюкасъл и победи с 3:1, за да завърши с 99 т., само на точка от рекорда на Манчестър Сити от сезон 2017/18.

Днес "гражданите" разбиха последния Норич с 5:0 в мач без значение за класирането.

Освен Норич, в Чемпиъншип изпадат Уотфорд, който загуби с 2:3 от Арсенал, както и Борнемут, докато Астън Вила драматично се спаси, взимайки необходимата точка при 1:1 с Уест Хем.

Тотнъм направи 1:1 с Кристъл Палас и завърши на шестата позиция, която дава право на участие в Лига Европа.

Другият тим, който се класира за Лига Европа, е Лестър, останал на петото място - макар че беше трети преди принудителната пауза заради пандемията от коронавирус.