Юнайтед повеждаше на два пъти, но не успя да пречупи Тотнъм

Юнайтед повеждаше на два пъти, но не успя да пречупи Тотнъм Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед и Тотнъм завършиха 2:2 в атрактивен мач на "Олд Трафорд" от 21-вия кръг на Висшата лига.

Тимът на Ерик тен Хаг на два пъти повеждаше в резултата, но гостите успяваха да изравнят и накрая заслужено съперниците поделиха точката.

Юнайтед поведе още в третата минута.

След бърза атака Маркъс Рашфорд се разходи в наказателното поле, но беше блокиран. Топката попадна в Расмус Хойлунд, който със зверски удар под гредата порази мрежата.

Тотнъм реагира позитивно и в 19-ата минута Ричарлисон изравни с глава след ъглов удар.

Домакините обаче бяха по-добрият отбор в този период и в 40-ата минута заслужено поведоха отново. Рашфорд комбинира с Хойлунд и с удар по земя в далечния ъгъл направи 2:1.

Само 50 секунди след началото на второто полувреме обаче играчите на Юнайтед тотално заспаха и допуснаха Родриго Бентанкур да изравни с изстрел отблизо.

С напредване на времето положенията пред двете врати намаляха, но "червените дяволи" можеха да нанесат последния удар.

В продължението обаче Скот Мактоминей не намери вратата с глава от отлична позиция.

В таблицата Юнайтед остава на седмо място с 32 т., а Тотнъм е пети с 8 т. повече.

"Шпорите" успяха да се изравнят с четвъртия Арсенал, който обаче има мач по-малко.