Юнайтед се изложи на "Олд Трафорд" и един от шансовете за трофей отлетя

Юнайтед се изложи на "Олд Трафорд" и един от шансовете за трофей отлетя Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед се изложи със загуба с 0:1 от Уест Хем насред "Олд Трафорд" и отпадна от турнира за Купата на лигата още на 1/16-финалната фаза.

Гол на Мануел Лансини в 9-ата минута се оказа достатъчен на "чуковете", а Дейвид Мойс постигна първи успех над "червените дяволи" след уволнението си от клуба през 2014 г.

Уест Хем взе и реванш за поражението от същия съперник в неделя за първенството.

Очаквано, тази вечер Оле Гунар Солскяер заложи на резервен състав, а Кристиано Роналдо беше извън групата.

Юнайтед отправи над 20 удара към вратата на съперника, но повечето от тях бяха неточни и стражът на Уест Хем Ареола рядко беше истински застрашен.

След почивката от резервната скамейка се появиха Мейсън Грийнууд и Бруно Фернандеш, но те не успяха да променят развоя.

В заключителните минути домакините тотално се оголиха в защита и гостите изпуснаха два златни шанса да си решат мача, като първо Ярмоленко уцели гредата, а после Марк Ноубъл не успя да преодолее Хендерсън очи в очи с него.

"Червените дяволи" не се възползваха и не създадоха нищо сериозно до края, с което участието им в турнира за този сезон приключи.

Големи трудности в мачовете си от турнира срещнаха също лондонските Челси и Тотнъм, но те успяха да се класират напред след изпълнение на дузпи.

"Сините" завършиха 1:1 с Астън Вила в редовното време, но после бяха по-точни от 11-те метра и надделяха с 4:3.

Тотнъм завърши 2:2 в гостуването на Уулвърхемптън, след като пропиля два гола аванс, но при дузпите спечели с 3:2.

Далеч по-гладко минаха нещата за Арсенал, който отнесе с 3:0 Уимбълдън у дома.