Защитата отново провали Юнайтед в шестголов трилър

Защитата отново провали Юнайтед в шестголов трилър Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед изпусна победата срещу Евертън в последната секунда, допускайки изравнителен гол за 3:3 дълбоко в добавеното време.

Изглеждаше, че "червените дяволи" си бяха осигурили победата още през първото полувреме, в края на което водеха с 2:0, но в рамките на само три минути в началото на второто Евертън успя да изравни.

Единсон Кавани откри резултата в 24-тата минута, засичайки прекрасно центриране на Маркъс Рашфорд, преди Бруно Фернандеш да направи 2:0 в самия край на полувремето с гениален прехвърлящ удар.

Абдула Дукуре намали в 49-ата минута, а само секунди по-късно се притича, за една не добре изчистена топка от защитата на Юнайтед, успя да я върне към точката за изпълнение на дузпа, откъдето непокритният Хамес Родригес изравни.

"Карамелите" се възползваха от слабостите в отбрана, които Юнайтед демонстрира в пореден мач, и набързо изравниха, но домакините стигнаха до трето попадение. Скор Мактоминей скочи най-високо при едно центриране от фаул на Люк Шоу и с глава отбеляза за 3:2.

В края Евертън тръгна напред в търсене на ново изравнаване и успя да го намери. Дълбоко в добавеното време току-що появилият се от пейката Аксел Туанзебе, който уж бе вкаран на мястото на Мейсън Грийнууд, за да се спечели малко време, направи едно безсмислено нарушение, от центрирането от което падна и попадението за 3:3.

"Карамелите" хвърлиха всички сили в противниковото наказателно поле, като напред се включи и вратарят Мартин Олсен. Майкъл Кийн отклони топката към Доминик Калвърт-Люин, като и в двата случая капитанът на домакините Хари Магуайър покри засадата. Нападателят на Евертън излезе сам срещу Де Хеа, успя ързо да се ориентира и го преодоля, донасяйки точката за тима на Карло Анчелоти.

Така Юнайтед пропусна да се изравни със Сити на върха в класирането и в момента се намира на втората позиция с 45 точки, на две и с два мача по-малко от "гражданите". Евертън пък е с 37 на шестото място.