Жота повали Арсенал в Лондон, Ливърпул е на финал!

Жота повали Арсенал в Лондон, Ливърпул е на финал! Снимка: Getty Images

Ливърпул се класира на финал за Купата на лигата след успех с 2:0 срещу Арсенал в полуфинала реванш на "Емирейтс".

Диого Жота се превърна в герой за гостите с двата си гола и в отсъствието на Мохамед Салах и Садио Мане пое отговорността да материализира усилията на целия тим.

Първият двубой завърши 0:0 на "Анфийлд" и тогава Арсенал удържа равенството, след като дълго време беше с човек по-малко - но тази вечер "артилеристите" бяха надиграни и заслужено отстранени.

Първата чиста ситуация беше за домакините, но изстрел от фал на Лаказет беше отклонен в гредата от Куивийн Келъхър.

В 19-ата минута Жота откри резултата при скоростна атака, при която финтира Томиасу и намери вратата с премерен удар по земя между трима противникови играчи.

Ливърпул продължи да контролира мача и да играе по-добре, но едва в 77-ата минута окончателно уби интригата.

Тогава Александър-Арнолд пусна брилянтен прехвърлящ пас към Жота, който елегантно прехвърли Рамсдейл за 2:0.

Арсенал пък завърши с човек по-малко, тъй като в 90-ата минута Томас Партей получи втори жълт картон.

Така Ливърпул ще се изправи срещу Челси в спор за трофея, а мачът ще се изиграе на 27 февруари на "Уембли".