Венеция със своите 200 хил. жители се дави в туристи. Около 30 милиона души се стичат всяка година, за да се снимат в гондолите на прочутите канали на италианския град, подлагайки на стрес цялата инфраструктура.
Бившият бизнесмен и сега кмет на града от лагуната, Луиджи Бруняро, сега има прост, но противоречив план за спиране на приливите: врати на входа на града.
Градските власти наскоро поставиха турникети на четирите моста, които свързват града с континента, ограничавайки по този начин достъпа на туристи до Венеция. И четирите точки за достъп ще бъдат обслужвани от пътна полиция, която може да отклони трафика, ако потокът от посетители стане твърде голям.
Бруняро, независим, избран с подкрепата на дясноцентристка коалиция, се гордее с инициативата.
"Това е първият опит за регулиране на притока на туристи в историята на Венеция", казва той. "Очевидно ще направим много грешки и ще имаме много критици, но досега всичко работи."
А някои местни хора подкрепят усилията на властите в града.
"Много туристи, които идват тук, са само за един ден. Те не харчат никакви пари и запълват града с боклук", казва минувач близо до един от новите контролно-пропускателни пунктове на моста Калатрава.
Други обаче сравняват ситуацията с Дисниленд или дори с Белфаст по време на конфликта между католици и протестанти в Северна Ирландия.
"Това е безполезно", казва един жител на града. "Венеция се нуждае от повече обществени услуги за жителите си. Не можем винаги да мислим за туристите."
Организациите на гражданското общество във Венеция се противопоставят и на въртящите се вратички.
"Заминаващото си правителство даде на Венеция 10 милиона евро за регулиране на притока на туристи, но това не е необходимо", казва Марко Гаспаринети от Комитета "25 април" - група, която организира фестивала в чест на Свети Марк, покровител на града. "Когато туристите стигнат до центъра на града, вече е твърде късно. Трябва да създадем филтър по-рано."
Гаспаринети предлага различни решения на проблема, които биха предотвратили потенциалните правни предизвикателства пред турникети.
"Мярката за ограничаване на движението на туристите е противоконституционна", казва той. "Да дадем свободен достъп на всеки, който е резервирал хотелска стая, и да блокира достъпа до всички останали през дните, когато се налага да намалим навлизането в града".
Други членове на комитета посочват, че новите въртящи се врати изглеждат подозрително близки на вид до въртящите се врати, произведени от една от компаниите на кмета на града.
Докато обвиненията все още не са потвърдени, Бруняро продължава да напредва. "Не сме плащали на никого за реализацията на тази идея", казва той. "Тя сработи, когато инсталирахме турникети край пристана за водния автобус, може би ще сработи и тук".
Възмущението от десетките милиони туристи нараства с всяка година и въпросът се превърна в гореща тема в местната политика. Само една трета от посетителите остават за през нощта, а много от тях не харчат никакви пари в града заради високите цени.
"Отседнали сме Местре. Венеция е красива, но е твърде скъпа", казва полякиня, която споделя пица с приятеля си на автогарата. "Нормално е да очаквате толкова много туристи да дойдат на място, което е толкова красиво."
Загрижеността им се споделя и от други посетители на града като Рикардо и Франческа, двама студенти от Палермо. "Можем да си позволим да останем само един ден. Ние сме уплашени от цените, а не от туристите".
Някои посетители отказват да бъдат спирани от въртящите се врати или от високите цени. "Венеция винаги е била красива. Невъзможно е туристите да бъдат спрени", казва британска двойка, която се връща в града за пръв път от медения си месец. "Градът е магически е през ноември, когато няма други туристи тук".
Местните търговци излязоха на протест срещу въртящите се врати, които гонят клиентите от улиците на Венеция.
"Това решение беше прекалено импровизирано", казва Клаудио Скарпа, директор на асоциацията на хотелиерите във Венеция. "Но проблемът трябва да бъде разрешен."