Македонският парламент гласува изменения в конституцията на страната, свързани с промяна на нейното име.
"За" промените гласуваха 67 депутати, 23 бяха "против", а четирима - въздържали се.
Според приетата поправка навсякъде в основния закон на страната името "Република Македония" ще бъде заменено с "Република Северна Македония". Думата "Македония" се заменя със "Северна Македония".
Македонското народно събрани обсъди общо четири конституционни поправки. Втората от тях е за добавяне на Охридското споразумение към преамбюла на македонската конституция.
Според третата поправка Македония трябва да зачита териториалната цялост на другите страни. Четвъртата е за защита на македонското население, което живее в чужбина.
Гласуването на промените отново премина на фона на протести срещу смяната на името на страната. Първите изменения в македонската конституция бяха гласувани на 20 октомври.
Тогава дори не беше сигурно дали заседанието ще се състои, тъй като не беше сигурно дали ще се събере необходимият кворум за вота. В последния момент "За" измененията в конституцията гласуваха и опозиционни депутати от ВМРО-ДПМНЕ.
Решението за името на Македония беше оставено в ръцете на парламента, след като на референдума избирателната активност се оказа едва около 37%.