Руският външен министър Сергей Лавров подмина с мълчание обвиненията срещу Кремъл за намеса в хакването на сървърите на Националния комитет на Демократическата партия (DNC) и публикуването на откраднатите писма през Wikileaks.
По време на срещата на Лавров с държавния секретар на САЩ Джон Кери в Лаос, въпросът за руската връзка в компромата срещу Демократите беше поставен от американски журналист.
"Не искам да употребявам нецензурни думи", беше единственият коментар на руския дипломат No.1.
Експерти по кибер-сигурност твърдят, че има доказателства за това, че Русия стои зад пускането на мейлите с цел да повлияе на американските президентски избори.
ФБР вече започна разследване във връзка с хакването на DNC. Пробивът в сървърите на партията беше установен през юни 2016 г. Оказа се, че хакерите са имали достъп до вътрешната комуникация на Демократите в продължение на цяла година, преди да бъде открит проблемът.
CNN цитира източници от федералните служби за сигурност, които са предупреждавали Националния комитет на Демократите за евентуалното проникване в компютърната им мрежа няколко месеца преди те да се опитат да решат проблема. Едва през април партията ангажира консултанти от частната фирма CrowdStrike.
Месец след хакерската атака в Wikileaks се появиха над 20 000 мейла от кореспонденцията на членовете на Националния комитет, включително лични данни за големи дарители на партията, както и компрометираща информация за фаворизирането на Хилари Клинтън срещу съперника й Бърни Сандърс.