1. Чувалите с бюлетини нямат никакво отношение към резултатите (в Испания даже ги горят и какво от това?). Освен в редките случаи, когато съдът разпореди материална проверка.
Интересно как се познава в кои именно чували са бюлетините от секцията, за която след два месеца съдът ще разпореди проверка? За сведение, такива са до 10 секции от 11 500.
Освен това, когато секционна комисия фалшифицира резултата, тя си оправя и бюлетините. Във всяка комисия почти половината членове са от опозицията. Без тяхно съдействие нищо не може да се фалшифицира.
2. Протоколът се подписва не само от ръководството на секционната комисия, а от всички членове. Този протокол е в 3 идентични екземпляра.
3. Естествено, че може да има има разлики между първоначално съставените протоколи и това, което остава в базата данни на ЦИК. Примерно в секцията написали "1 + 1 = 3", щото имали специфичен образователен ценз. РИК по закон ги кара да си оправят сумите.
Такива числови разлики има до хиляда от общо един милион числа. При това разликите почти никога не се отнасят до гласовете на големите партии - управляващи или опозиционни. И съответно никога не са променяли общия резултат на партиите в брой мандати.
4. Документно доказани са фалшификациите на изборите през април 1923 г. (на Стамболийски затова впрочем му пада главата) и през 1990 г. За което на никой не му падна главата, а трябваше.
5. Добре е не само да се пише, но и да се чете!
Бъдете здрави!