Сензационни резултати и протести на старта на XIX кръг

Емил Велев гледа все по-тъжно и умислено, след като в трети пореден мач не успя да изведе Славия до победата Снимка: BGNES

Така наречените "малки" отбори, които се борят да не изпаднат от "А" група,  постигнаха изключително важни победи на старта на XIX кръг.

Пирин стана поредният тим, взел точка от Славия, завършвайки 1:1 в "Овча купел".

Последният Видима-Раковски се подигра с Черноморец и го надви с класическото 3:0 на своя стадион в Севлиево.

Сливен постигна втора пролетна победа у дома, биейки столичния Академик със същия резултат, а Монтана пречупи Берое с 2:1 на стадион "Огоста".

Срещата между Славия и Пирин започна с 10-минутно закъснение заради протеста на "орлетата" срещу ръководството на БФС.

Протест макар и със закъснение имаше и в Севлиево, като в началото на втората част Видима и Черноморец се събраха за 1 минута около централния кръг.

Благоевградчани откриха резултата в 8-ата минута благодарение на удар с глава на Воденичаров при центриране от фаул на Цветков.

Славистите наложиха тотален превес до последния съдийски сигнал, но той стигна само за изравнително попадение на Георги Христов в 42-ата минута.

Това бе трети пореден мач, в който "белите" не успяват да стигнат до победата.

Видима пък захапа здраво беззъбите бургаски "акули" още в 11-ата минута с гол от воле на Андонов.

Кошмарът за Антон Велков и неговите футболисти бе пълен в началото на второто полувреме, когато Владинов и Русев пронизаха Борел при идентични ситуации.

Берое развали доброто впечатление, което бе оставил с играта си от предходия кръг и отстъпи при визитата си в Монтана.

Николов от домакините откри резултата в 53-ата минута след изпълнение на пряк свободен удар от около 30 метра.

Старозагорци възстановиха статуквото в 78-ата, когато Златинов вместо да бие от чиста позиция, реши да комбинира с Христов и той на празна врата не сбърка.

Те обаче бяха попарени малко преди края след груба грешка в защитата и прецизен шут на Кондев.

Сливен явно ще направи и невъзможното да остане в елита въпреки финансовата криза в отбора.

Веселинов на два пъти и Бакалов оформиха класиката за "войводите" срещу стоящия сравнително стабилно състав на Академик от началото на пролетния дял.