Атлетико и Леванте си вкараха пет късни гола, баските от Билбао поразиха Севиля

Марио Суарес (вляво) и Атлетико преобориха Аруна Коне и Леванте на "Висенте Калдерон" Снимка: El Mundo Deportivo

69 минути бяха необходими на Атлетико (Мадрид) и Леванте, за да намерят пътя към една от двете врати и в крайна сметка да си отбележат общо пет гола в мача помежду им от XIII кръг на Примера дивисион.

"Дюшекчиите" стигнаха до трудното 3:2 и се изкачиха в горната половина на таблицата, заемайки деветото място с 16 точки, докато валенсианци продължават да са четвърти с 23.

След куп пропуски от страна на Атлетико Пици бе човекът, успял да разпечати вратата на Леванте, но само три минути след това Хавиер Торес изравни.

След още две мадридчани отново бяха с едни гърди напред, като пробив на Арда Туран и негово великолепно центриране завърши с точен удар с глава на Адриан.

Диего успокои феновете на Атлетико с трети гол за тима в 83-ата, а буквално в последните секунди на срещата Рубен Суарес вкара втори за Леванте.

По-рано тази вечер Атлетик (Билбао) стигна до ценен успех на "Рамон Санчес Писхуан", надвивайки Севиля с 2:1.

Андони Ираола смълча трибуните още в 6-ата минута с прекрасен шут извън наказателното поле.

Девет след това Хесус Навас възстанови статуквото, стреляйки в далечния ъгъл, а Оскар Де Маркос донесе победата на баските от Билбао в 71-ата след колективна грешка в защитата на андалусийци.

Така Атлетик е вече шести с 16 точки, на само една зад Севиля.