Леонардо: Битката за титлата продължава

Треньорът на Интер Леонардо остана спокоен въпреки равенството на тима му с Бреша в серия А Снимка: getty images

Треньорът на италианския Интер Леонардо остана спокоен въпреки равенството на неговия тим 1:1 с Бреша в среща от 29-ия кръг на серия А. Загубените точки не позволиха на „нерадзурите" да съкратят аванса на лидера в класирането Милан. Разликата между двата тима е четири точки, но „росонерите" са с мач по-малко. В неделя Милан е домакин на последния в класирането Бари.

„Не виждам нищо страшно в това, че сме загубили точки. Борбата за титлата продължава. Изпуснахме доста възможности да вкараме гол и вместо още една победа едва не загубихме. Но това е футболът, всеки сценарии е възможен. Въпреки това продължаваме да вярваме в своите сили и се готвим за следващия мач", заяви Леонардо след двубоя снощи.

„През първото полувреме играхме така, както очаквахме - поведохме в резултата и контролирахме събитията на терена, но през второто полувреме получихме гол от статично положение и това промени мача. Засега се справяме прекрасно - имаме 11 победи, едно равенство и две загуби", допълни треньорът на „нерадзурите".

Голът за Интер бе дело на Самуел Ето'о в 18-та минута, а за Бреша се разписа Андреа Карачоло в 84-ата. В последната минута отново Карачоло пропиля златен шанс да донесе победата на Бреша. Той пропусна дузпа, като ударът му от бялата точка бе спасен от бразилския вратар на Интер Жулио Сезар.

Двата тима завършиха срещата с по 10 души. Първо, колумбийският защитник Иван Рамиро Кордоба бе изгонен, след като фаулира в наказателното поле на гостите резервата Едер и това доведе до дузпата за Бреша. В добавеното време пък Карачоло получи втори жълт, съответно червен картон, и също трябваше да напусне терена.