Блестящ Михайлов отчая Зенит, Динамо разтърси звездите на Сити

Националният ни вратар направи перфектен мач срещу Зенит и допринесе за класическата победа Снимка: BGNES

Националният вратар на България Николай Михайлов изигра много силен осминафинален мач за своя Твенте срещу руския шампион Зенит в Лига Европа.

Той почти буквално заключи вратата си и спаси всичко, което можеше да се спаси, а неговите съотборници реализираха цели три попадения, което почти сигурно ги класира напред.

Де Йонг откри за холандския първенец в 25-ата минута, засичайки с глава центриране отдясно.

Ландзаат покачи в 56-ата с красиво воле от двайсетина метра, а отново Де Йонг с глава направи резултата класически в добавеното време.

Бившият европейски колос Динамо (Киев) е също на практика с единия крак на 1/4-финалите в Лига Европа след победа с 2:0 над пълния със скъпоплатени звезди Манчестър Сити на стадион "Валери Лобановски" в Киев.

Неостаряващата звезда на домакините Андрий Шевченко записа своя 67-и гол в евротурнирите, разпечатвайки вратата на Харт в 25-ата минута след центриране отляво.

След няколко пропуска на киевчани се стигна до 77-ата минута, когато при едно центриране Гусев бе изпуснат от Ричардс, овладя топката с гърди и с шут от въздуха я прати в горния ляв ъгъл.

Бенфика съумя да обърне Пари Сен Жермен в Лисабон, след като Пеги Люиндула откри за французите в 14-ата минута.

Перейра в 42-ата и Хара в 81-ата обаче изковаха победата на "орлите".

В последния мач от вечерта Аякс разочарова своите фенове и изненадващо загуби с 0:1 от Спартак (Москва) на "Амстердам Арина", след като през по-голямата част от двубоя бе по-добрият отбор.

Голямата радост за руснаците донесе Алекс в 57-ата минута.