България с втора загуба в Белград

Волейболистите не успяха да спечелят срещу Куба Снимка: fivb.org
Волейболистите не успяха да спечелят срещу Куба

Българският национален отбор по волейбол записа втора загуба на приятелския турнир „Трофея на Белград", който се играе в Сърбия. Тази вечер тимът ни падна с 1:3 от Куба. Преди ден нашите отстъпиха с 2:3 на Русия, а единствената ни победа е срещу Сърбия снощи с 3:1.

Големият проблем срещу Куба тази вечер се оказа отчайващо слабата игра на блокада. Въпреки че на полето се завърна Николай Николов, който вчера изгледа мача с домакините от трибуните, тимът ни записа само три точки от този елемент. Кубинците направиха общо 17 т.

Българите бяха малко по-неубедителни от съперника и в атака - 56% ефективност срещу 58% за кубинците. Досегашната слабост на тима ни -посрещането този път бе на ниво като българите завършиха с 59% добро поемане срещу едва 44% на техния противник.

Силвано Пранди направи сериозни промени в състава още след първия гейм. На полето се появи Валентин Братоев, който замени Матей Казийски. Вальо бе убедителен в атака като даписа 15 точки от 23 подадени му топки. Посрещането му обаче бе колебливо - едва 45% добро.

На мястото на Николай Пенчев във втората и третата част влезе Методи Ананиев. Той пък бе на точно обратния полюс - убедителен в посрещане (61%) и не достатъчно в атака (33%). Пенчев също записа добър мач като посрещач (60%), но остана длъжник в атака (20%). На мястото на Владимир Николов в стартовия състав пък бе Цветан Соколов. Именно той стана и най-резултатен с 22 точки и най-ефективен в нападение с 68%.

По всяка вероятност тимът ни ще остане на трето място в крайното класиране. То обаче ще стане ясно късно тази вечер след изиграването на мача между Русия и Сърбия.