Нов провал за Аржентина, Германия и Холандия разочароват в контроли

Меси отново не успя да помогне на Аржентина да постигне победа Снимка: Getty Images
Меси отново не успя да помогне на Аржентина да постигне победа

Пълният със световни звезди състав на Аржентина направи поредния си разочароващ мач по пътя към световните финали в Бразилия през 2014 г.

В третия си мач Лионел Меси и компания стигнаха само до 1:1 като домакини на последния Боливия, въпреки че освен играча на Барселона на терена бяха още имена като Масчерано, Игуаин и Пасторе, а през втората част на терена се появи и Есекиел Лавеци.

Именно футболистът на Наполи донесе едната точка на аржентинците в 60-ата минута, след като четири по-рано Мартинс откри за гостите.

Така селекцията на Алехандро Сабела събра само 4 точки и заема второто място във временното класиране преди останалите срещи през уикенда. Следващият мач на Аржентина е във вторник, когато гостува на Колумбия.

Германия и Холандия, които нямаха никакви проблеми с класирането си на Евро 2012, мачкайки всичко по пътя си в своите квалификационни групи, направиха разочароващи равенства съответно срещу Украйна и Швейцария.

Бундестимът дори се спаси от унизителна загуба, след като до почивката в Киев губеше с 1:3.

Ярмоленко, Коноплянка и Назаренко вкараха за Украйна през първата част, а Кроос в 38-ата, Ролфес в 65-ата и Мюлер в 77-ата спасиха честта на немците.

"Лалетата", които са сред най-резултатните национални гарнитури в Европа, не успяха да намерят пътя към вратата на своите гости от Страната на часовниците и завършиха 0:0.

Италия и Франция затвърдиха стабилната си форма, която поддържат напоследък.

"Скуадра адзура" надви с 2:0 Полша като гост след точни изстрели на Марио Балотели и Джампаоло Пацини, а "петлите" се наложиха с 1:0 над САЩ с гол на Реми.

Гвоздеят на контролите е в събота от 19:15 часа, когато Англия приема европейския и световен шампион Испания.