Късен гол остави Леванте първи, Реал се справи набързо с Виляреал

Леванте продължава да впечатлява в Испания Снимка: Getty Images
Леванте продължава да впечатлява в Испания

Леванте запази лидерската си позиция в Примера дивисион и след IX кръг след изключително драматичен и интригуващ мач с Реал Сосиедад у дома, завършил 3:2.

Валенсианци стигнаха до победата буквално секунди преди края след истински снаряд от пряк свободен удар Рубен Суарес.

Преди това баските от Сан Себастиан започнаха изненадващо по-добре и откриха резултата в 4-ата минута чрез Естрада, който се възползва от груба грешка на вратаря на домакините и прати топката в опразнената от него врата.

В следващите няколко минути резултатът можеше спокойно да набъбне, но на два пъти гредите спасиха Леванте от втори гол.

Постепенно изненадващият лидер в Ла Лига се отърси от шока и започна да налага надмощие. То даде резултат в началото на второто полувреме, като Нано в 56-ата и Валдо в 61-ата минута набързо обърнаха нещата на 180 градуса.

Иниго Мартинес смрази публиката на "Сиутат де Валенсия" в 86-ата минута и по всичко личеше, че това 2:2 ще бъде крайният резултат преди Суарес да порази целта от сериозно разстояние в добавеното време.

Вторият Реал нямаше никакви проблеми срещу все по-слабо играещия Виляреал и го победи с 3:0 на "Сантяго Бернабеу".

Интригата приключи още до 11-ата минута, като първо Бензема бе изведен сам срещу вратаря от Анхел Ди Мария и хладнокръвно го прехвърли, а малко след това Кака с прецизен истрел от границата на наказателното поле удвои.

Ди Мария ознаменува отличната си игра в мача и с гол в 31-ата минута, когато Бензема му върна жеста и го изведе срещу Диего Лопес, за да прати аржентинеца топката в далечния му ъгъл.

Последните два мача от този кръг са в четвъртък. В 21:00 часа Еспаньол приема Бетис, а от 23:00 е любопитният сблъсък Атлетик (Билбао) - Атлетико (Мадрид).