Челси и Ливърпул напред за Купата на Англия

Дирк Каут донесе успеха на Ливърпул в дербито срещу Манчестър Юнайтед в турнира за Купата на Англия Снимка: Getty Images

Отборите на Челси и Ливърпул се присъединиха към тези на Евертън и Тотнъм и се класираха за петия кръг на турнира за Купата на Англия. В среща от четвъртия кръг Челси се наложи с 1:0 над Куинс Парк Рейнджърс, докато Ливърпул победи 2:1 големия си съперник Манчестър Юнайтед.

Единственото попадение за Челси падна от спорна дузпа през второто полувреме. Даниел Стъридж падна в наказателното поле на съперника след леко съприкосновение с Клинт Хил.

Съмнението за наказателния удар се породи предимно от артистичното падане на Стъридж, но въпреки това Майк Дийн посочи „бялата точка". Хуан Мата бе точен за 1:0 в 61-та минута на срещата.

Началото на срещата бе белязана от любопитен факт. Ръкостискането между двата отбора бе очаквано с голямо нетърпение, заради породилата се враждебност между Джон Тери и Антон Фърдинанд.

Както е известно, след предишния двубой между двата тима от първенството Тери бе обвинен, че е използвал расистки обиди срещу Фърдинанд. Английската асоциация и полицията започнаха незабавно разследване в резултат, на което в началото на февруари капитанът на Челси ще трябва да се яви и в съда.

За да избегнат повишаване на напрежението от Футболната асоциация на Англия препоръчаха в днешния двубой между двата тима да бъде пропуснато традиционното ръкостискане и поздрав между играчите. За
обща снимка и ръкостискане, на центъра на терена се събраха само двамата капитани.

В другия двубой от днес Ливърпул победи с 2:1 Манчестър Юнайтед след голове на Даниел Агер и Дирк Каут. Единственото попадение за Юнайтед отбеляза Парк Джи Сун.

Българският нападател на Манчестър Юнайтед Димитър Бербатов остана на резервната скамейка и се появи в игра едва в допълнителното време на срещата на мястото на Райън Гигс.

Ливърпул поведе с 1:0 в 21-та минута, когато Джерард центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Юнайтед, след което Де Хеа тръгна несигурно към топката, но увисна и Даниел Агер засече топката с глава и я прати във вратата на испанския страж.

Манчестър Юнайтед изравни резултата в 39-та минута, когато Рафаел направи добър пробив отдясно на атаката на „червените дяволи", след което центрира остро в наказателното поле на Ливърпул, а там Парк със силен удар прати топката във вратата на безпомощния Рейна.

Двата тима бяха близо до възможността да преиграват двубоя, но на стадиона на Манчестър Юнайтед, но в 88-та минута Керъл свали топката с глава към Дирк Каут, който се измъкна от опеката на Патрис Евра и изскочи сам срещу Де Хеа, след което с мощен удар го преодоля за 2:1. Минута по-късно чрез Керъл Ливърпул удари и греда.