Аржентина и Колумбия аут от Копа Америка

Диего Форлан ликува заедно с останалите си съотборници, след като току-що е изхвърлил Аржентина от Копа Америка Снимка: ca2011.com

Два от фаворитите за спечелването на най-стария турнир за национални отбори Копа Америка - Аржентина и Колумбия, бяха елиминирани още на 1/4-финалите.

Домакините разочароваха феновете си, след като сведоха глава пред Уругвай при лотарията на дузпите в суперсблъсъка между двата най-титулувани тима в надпреварата.

Диего Перес откри за "урусите" в 6-ата минута, когато от малък ъгъл посрещна една отбита от вратаря на Аржентина топката и я насочи в близкия на него ъгъл.

12 по-късно домакините изравниха. Меси центрира в наказателното поле, където нападателят на Реал Гонсало Игуаин с глава прониза Муслера.

Стражът на Уругвай се оказа ключът към класирането на 1/2-финалите. Той отрази няколко много опасни удара до края на редовното време и продълженията, а при дузпите спаси при шута на Карлос Тевес.

И двата тима приключиха срещата в числено намален състав. Първо голмайсторът за Уругвай Перес бе изгонен за втори жълт картон още в 39-ата минута, а същата участ споходи и Хавиер Масчерано в 87-ата.

Съперник на "урусите" на полуфиналите изненадващо ще бъде съставът на Перу, елиминирал силно представящия до този момент тим на Колумбия с 2:0 след продължения.

Звездата на "Лос кафетерос" Радамел Фалкао се оказа големият длъжник на отбора. Головата машина на Порто пропусна да се разпише от дузпа в 66-ата минута.

Като цяло в този мач Колумбия атакуваше, а Перу вкарваше, като попаденията паднаха в края на първото и средата на второто продължение.

Карлос Аугусто Лобатон в 102-ата минута първо разпечати колумбийската врата, а десет след това звездата на Фиорентина Хуан Варгас съвсем отчая съперника.

Следващите два четвъртфинала са късно тази вечер. Бразилия ще срещне за втори път състава на Парагвай, а Чили ще се опита да спре сензацията Венецуела.