Аржентина продължава да се вихри на Копа Америка и без Меси (видео)

Аржентина продължава да се вихри на Копа Америка и без Меси (видео) Снимка: Getty Images

Аржентина постигна трета поредна победа на Копа Америка след 2:0 срещу Перу и завърши като лидер в група А с пълен актив от девет точки.

В отсъствието на контузената звезда Лионел Меси Лаутаро Мартинес отново бе големият герой за световните шампиони, като отбеляза и двата гола.

Нападателят на Интер откри резултата в 47-ата минута, след като бе изведен сам срещу вратаря с прекрасен пас от Ди Мария.

В самия край Лаутаро отново излезе очи в очи с вратаря и майсторски копна топката над плонжа му за крайното 2:0.

Накрая Перу имаше шанс да вкара почетен гол, но удар на Франко Санелато с глава срещна гредата.

В другия мач от групата Канада и Чили направиха 0:0, което позволи на канадците да се продължат към четвъртфиналите в турнира като втори отбор в групата с четири точки.