Аристократична победа на Барса, Панатинайкос и Рубин се самоизядоха

Меси отново демонстрира своя гений, вкарвайки и двата гола срещу Копенхаген Снимка: Getty Images
Меси отново демонстрира своя гений, вкарвайки и двата гола срещу Копенхаген

Барселона победи само с 2:0 датското чудо ФК Копенхаген на "Камп Ноу" в двубой от група "D" на най-комерсиалния турнир на Стария континент и излезе начело във временното класиране.

Каталунците по традиция изпуснаха над 10 чисти голови положения, а това в един момент можеше да им струва прекалено скъпо.

Всичко започна още в 4-ата минута, когато Давид Вия пробва да прехвърли Виланд и натресе напречната греда. Шест по-късно Меси вкара, но голът бе отменен поради засада.

Въпреки това геният на аржентинеца блесна с пълна сила в 19-ата минута, когато получи топката от Иниеста и с мощен изстрел извън наказателното поле я заби в горния десен ъгъл.

Негов втори гол бе отменен преди почивката, а същата участ споходи и Вия. Въпреки това Дани Алвеш можеше да се разпише редовно, но би слабо и Виланд без проблеми улови.

Страхотни пропуски след почивката направиха Меси и Вия. От това за малко да се възползват датчаните. Техният звезден миг можеше да настъпи в 66-ата минута. Тогава сенегалецът Даме Н'Дойе изпрати истинска бомба от двайсетина метра по диагонала към домакинската врата. Топката се отби от напречната греда и бе посрещната от Сезар Сантин, който от точката за дузпа не успя да я насочи с глава в опразнената врата.

Така се стигна до продължението на мача, където след един рикошет и центриране на Абидал отляво Меси вкара от непосредствена близост за 2:0.

Шампионът на Гърция Панатинайкос и казанският Рубин завършиха 0:0 на Олимпийския стадион в Атина. Така двата тима буквално се самоизядоха и продължават да нямат победа в групата.

"Детелините" установиха териториален и игрови превес от самото начало, докато гостите контраатакуваха опасно и на няколко пъти отправиха опасни далечни удари, спасени с вещина от Цорвас. С пропуски за гостите се отличиха Касаев, Карниленко и Плесис.

Фанатичната публика на домакините изригна в 77-ата минута, но радостта им бе краткотрайна. Резервата Христодулопулос центрира от свободен удар в наказателното поле, където Джибрил Сисе изпревари Рижиков и вкара с глава, но страничният съдия вдигна флага за засада.

В самия край Панатинайкос можеше да се добере до победата, но при едно центриране няколко футболисти се разминаха и не успяха да вкарат на празна врата.