И без Роналдо Реал продължава да бие наред

Адебайор отбеляза първия гол във вратата на Расинг Сантандер Снимка: Getty Images
Адебайор отбеляза първия гол във вратата на Расинг Сантандер

Реал (Мадрид) не допусна изненада при гостуването си на Расинг Сантандер и победи с 3:1 в последния двубой от XXVII кръг на Примера дивисион.

Така "Белия балет" събра 67 и продължава да има седем по-малко от шампиона Барселона.

Емануел Адебайор и Карим Бензема накараха феновете на Реал да забравят за момент, че Роналдо отсъства от състава и сътвориха голово шоу, отбелязвайки трите попадения.

Тогоанецът откри головата сметка за гостите в 23-ата минута, когато получи успоредно на голлинията подаване отляво на Йозил и се разписа на празна врата.

Миг по-рано Бензема бе отправил страховит шут, който разтресе напречната греда.

Французинът поправи своя мерник в 27-ата минута. Тогава Йозил направи втората си асистенция в мача, като изведе бившия нападател на Лион сам срещу вратаря, след което резултатът бе удвоен.

Лъч надежда се появи за домакините в 70-ата минута, когато Кенеди Бакирчоглу намали с удар в близкия на Касияс ъгъл.

Само пет минути по-късно обаче Бензема вкара второто си попадение в срещата след изстрел по диагонала от петнайсетина метра.

Двата съперника се отчетоха и с по една пропусната дузпа. Първо в 53-ата минута Пабло Пибийос от Сантандер не вкара от бялата точка, а същото стори и Адебайор в 85-ата.

В друг любопитен мач, игран по-рано тази вечер, баските от Атлетик се наложиха с 2:0 като домакин на Севиля и след загубата на Еспаньол от Леванте заеха 5-ото място с 41 точки.

Фацио си отбеляза автогол в 66-ата минута, а Ираола от дузпа затвърди успеха на тима от Билбао.