Два гола на Бербатов при загуба навръх рождения ден на сър Алекс

Димитър Бербатов направи всичко възможно да зарадва мениджъра си за неговия юбилей, но грешки в защитата провалиха усилията му Снимка: BGNES
Вратарят на "червените дяволи" Давид де Хеа допусна груба грешка при третия гол на Блекбърн Снимка: БГНЕС

Димитър Бербатов вкара два гола навръх 70-тия рожден ден на сър Алекс Фъргюсън при сензационната загуба на Манчестър Юнайтед с 2:3 от последния в класирането Блекбърн.

Впрочем, Роувърс вече не е последен със спечелените три точки. Герой за гостите бе Якубу Айегбени, който също се разписа на два пъти и вече има 12 гола през сезона.

Нигерийският нападател откри резултата в 16-ата минута от дузпа за нарушение на Бербатов срещу защитника Кристофър Самба, а малко след почивката удвои преднината на своя отбор.

Само след минута Митко намали резултата, а десет по-късно изравни, увеличавайки сметката си от последните три мача на шест гола.

С днешните си попадения българинът премина "кота 100" и вече има общо 101 във Висшата лига с екипите на Манчестър Юнайтед и Тотнъм!

За съжаление, това не бе достатъчно, защото в 80-тата мин. шотландският защитник Грант Хенли донесе шокиращата победа на Блекбърн след неразчетено излизане на вратаря на „червените дяволи" Давид де Хеа.

Въпреки отличното представяне на Бербатов в атака, неговите усилия бяха обезличени от грешки в защитата на шампионите, която отново бе в нестандартен вид заради многото здравословни проблеми в състава и халфът Майкъл Карик бе доста неубедителен в ролята на централен бранител.

Това бе първият успех на Роувърс като гост този сезон, а още по-впечатляващ е фактът, че те го постигнаха с рекордно младата си единайсеторка, която бе със средна възраст по-малко от 24 години.